Numer: 9/10/2023

Czasopismo dostępne w czytelni

w numerze:
• Jak motywować uczniów w zgodzie z neurodydaktyką
• Margaret Hamilton – pani, która wysłała ludzi na Księżyc
• Laponia – kraina reniferów i św. Mikołaja
• Przemoc psychiczna – odrzucenie, izolacja, ignorowanie. Rola placówki w przeprowadzeniu interwencji
• Jak wiatr wpływa na zanieczyszczenia powietrza? Eksperyment ze spadochronem
• Założenia metody Montessori wsparciem dla neuroróżnorodności
• Książki, które tłumaczą czym jest śmierć
• Alternatywne spojrzenie na zaburzenie – koncepcja neuroróżnorodności
• Organizacja pracy z uczniem z ADHD
• Angażujące metody nauczania z wykorzystaniem nowych technologii
• Klasowe Biuro Detektywistyczne – scenariusz zajęć
• Wielki malarz dziejów Polski
• Świąteczne zabawy sensoryczne. Propozycja zajęć multisensorycznych dla uczniów klas I-III
• Czego można nauczyć się od zwierząt? O filmach “Mru i ja. Wielka przygoda na cztery łapy” oraz “Pati i klątwa Posejdona”